Ландшафтний дизайн

Автоматичний Полив Для Саду.

Автоматичний полив для саду.

Прогрес та автоматизація на сьогоднішній день успішно стають невід’ємною частиною нашого життя. Однією із сторін застосування цих благ цивілізації в саду є автоматизація поливу дерев. Грамотно встановлена ​​система автополиву, що значно полегшує роботу та є необхідністю, для щасливого власника саду, який зможе звільнити час для відпочинку та насолоди ягодами, фруктами та іншими плодами врожаю.

В Україні, найчастіше, користувачів цікавить догляд за плодовими деревами, оскільки клімат дозволяє вирощувати багатий урожай, але й декоративні дерева та чагарники викликають масовий інтерес у ландшафтних дизайнерів та звичайних домовласників, які бажають створити унікальний образ своєї прибудинкової ділянки. Фахівці центрів озеленення, у свою чергу, наголошують на важливості автоматизації поливу садових ділянок та наполегливо рекомендують впровадження цього процесу всім своїм клієнтам, оскільки не зможуть гарантувати здоровий розвиток дорогих та вибагливих рослин без цього чинника.

Автополив плодових дерев.
Полив дорослих рослин та саджанців має суттєву відмінність. Саджанці різних видів та сортів дерев, мають різну потребу у волозі. Об’єм води, необхідної для саджанців першого року посадки, коливається від 20 літрів щотижня, до 30 літрів, приблизно 4-5 разів за весь сезон. З кожним роком життя рослини поступово скорочується частота, але збільшується обсяг води для одного поливу. У міру зростання деревної крони, використовуючи формулу, фахівці вираховують необхідну кількість рідини, необхідну рослині для одноразового поливу. Наприклад 7-річна яблуня потребує 50-60 літрів води за 1 раз, а більш висока, з розвиненою кроною, потребує вже 100-150 літрів.

Відповідно до потреб саду, що змінюється і розвивається, повинна бути розроблена динамічна система автополиву та добрива. Динамічність та трансформацію забезпечують сучасні прилади та матеріали для автоматизації поливу. Не всі варіанти зрошення підходять для деревних рослин життєвих форм. Наприклад дощування абсолютно не раціонально, з точки зору попадання вологи в прикореневу зону рослини та економії водного ресурсу, крім того, накопичення крапель води на листі рослин, що згубно впливає на його розвиток, або навіть може викликати сонячні опіки.

Основними видами автоматичного поливу дерев та чагарників є:
— Краплинний полив.
– Поверхневий прикореневий полив.
— Грунтовий прикореневий полив.

Краплинний полив  – найменш витратний вид зрошення за бюджетом та способом монтажу. Робота цього типу зволоження полягає у використанні крапельних шлангів з отворами (крапельницями), відстань між якими становить приблизно 30 см. Краплинний шланг розташовується навколо стовбура дерева одним кільцем (якщо це саджанець), або кількома кільцями відповідно до віку та розміру рослини. Мінусами такої системи є:
-не естетичний зовнішній вигляд шлангів, що лежать на поверхні грунту.
-значна тривалість поливу.(десятиметрова краплинна лінія видає 50л. води протягом півгодини)
-зношуваність крапельниць.(за відсутності фільтра, отвори швидко засмічуються зсередини а зовні негативний вплив надають частинки грунту).

Поверхневий прикореневе полив здійснюється за допомогою спеціальних насадок – баблерів. це невеликі сопла, що розбризкують воду із заданою силою і певним радіусом. Баблери є статичні та динамічні. Якщо ви вибираєте для поливу перше пристосування, то повинні бути готові до того, що, можливо, доведеться часто їх змінювати. Вони схильні до пошкоджень газонокосарок і свійських тварин. Динамічні баблери з’являються з-під землі лише на час поливу, завдяки тиску води.
Кількість таких механізмів залежить від величини зрошуваної ділянки. Один баблер може виливати 2 чи 4 до 8л. води за хв. залежно від його перерізу. Співвідношення ціни та результату системи поверхневого прикореневого поливу балерами є найбільш вигідним.

Підґрунтовий прикореневий полив є як найбільш ефективним, так і найдорожчим, за матеріалами та монтажем, видом автополиву. З назви стає зрозумілою особливість цього виду зрошення. Система труб та пристроїв знаходяться під поверхнею ґрунту, доставляючи поживні речовини та воду безпосередньо до коренів рослин, удосконалюючи газообмін, естетичний вигляд та витрату води.

Ви можете звернутися до нас з питань  автоматичного поливу саду , а також відвідати наш фірмовий магазин садового центру пн-пт з 8:30 до 18:00

Садовий центр — Зелений двір
м. Херсон, вул
.

м. Київ, Київська область, м. Житомир
м. Одеса, м. Запоріжжя

(050) 318 50 34

zeldvir.ua@gmail.com
viber: (050) 318 50 34