Ландшафтний дизайн

Благоустрій Земельної Ділянки

Благоустрій ділянки – один з етапів по створенню ландшафтного дизайну земельної ділянки. Перш за все, це створення архітектурних елементів, що становлять загальний каркас проекту ландшафтного дизайну.

Основні елементи садового дизайну:

У процесі благоустрою ділянки фахівці компанії Зелений Двір використовують професійні знання з архітектури, будівництва, фітодизайну, екології. Благоустрій ділянки здійснюється відповідно до розробленого та узгодженого проекту ландшафтного дизайну.

Основні елементи благоустрою ділянки.

 Газони – невід’ємна частина благоустрою ділянки, дернової покрив, що складається з щільно зростаючих багаторічних злакових рослин. Якісний доглянутий газон додає не тільки основний фон ділянки, але і сприяє інтенсивному випаровуванню вологи з верхніх шарів грунту, за рахунок чого повітря над газон в спекотні літні дні на кілька градусів нижче. Поєднання різних колірних відтінків газону дає можливість обіграти різні дизайнерські ідеї по благоустрою присадибної ділянки.
Дерева, чагарники, квітники – елементи саду надають основні риси ландшафтного дизайну. Тінь від дерев рятує від спеки в спекотний літній день.
Штучні водойми – прикрашають територію і допомагають коригувати ландшафт. Більш докладно про штучних водоймах описано в розділі штучні водойми.

   Ландшафтне освітлення – використання світла для освітлення виграшних зон присадибної участка.Ландшафтное освітлення включає в себе поєднання функціональності освітлення ділянки з декоративним освітленням необхідних елементів ландшафтного дизайну. При створенні ландшафтного освітлення використовують вуличні ліхтарі з різними колірними фільтрами, інтенсивністю освітлення. Правильно підібране ландшафтне освітлення дозволяє створити атмосферу затишку, комфорту при цьому не забуваючи про практичної мети освітлення – безпеки пересування по ділянці в темний час доби. Останнім часом набирає популярність встановлення автономних світильників, забезпечених сонячною батареєю і акумуляторм. Освітлення від таких світильників слабке, але з їх допомогою досягається підкреслення художнього ефекту. Для правильного проектування ландшафтного освітлення необхідно враховувати найважливіші принципи освітлення і ознайомитися з основними типами світильників: заливають, які супроводжують, декоративні та технічні.

 Підпірні стіни – архітектурно-планувальний елемент благоустрою земельної ділянки, що виконує функції зміцнення грунту на схилах, відкосах, що попереджає зсуви, ерозію ґрунту. Якщо земельна ділянка, на якому проводиться благоустрій, має перепади рельєфу більше 0,5 м, підпірні стіни є необхідним елементом ландшафтного дизайну.

Застосовуючи підпірні стіни, дозволяє вам вирішити кілька завдань:
стримування сповзання грунту
підкреслення нерівності рельєфу
поділ функціональних і естетичних зон
Підпірні стіни за матеріалом виготовлення поділяються на:
Підпірні стіни з цегли – поширений варіант підпірних стін, економічний, при додаткових облицювальних роботах не порушує загальний ландшафтний дизайн. Слід зазначити, що оскільки на підпірну стіну йде посилене навантаження, то вертикальні шви в кладці не повинні збігатися в сусідніх рядах.

Підпірні стіни з натурального каменю – мають більш декоративний ефект, як правило використовують вапняк, піщаник, сланець, граніт, річкову гальку. Можливо установка підпірної стіни “на суху”, без використання розчину: камені підбираються за формою так щоб максимально щільно прилягали один до одного, щілини між ними заповнюють землею.
Підпірні стіни з бетону – найбільш надійний вид підпірних стін. Після зведення монолітного блоку, прикріплюють металеву сітку і облицьовують натуральним або штучним каменем
Підпірні стіни з дерева – менш довговічні, але при цьому найбільш естетичні з позицій натурального ландшафтного дизайну.
   Системи автополиву – виконують функцію по збереженню і підтриманню реалізованого ландшафтного дизайну. Більш детально дивіться в розділі “Автополив”
 Садова архітектура – завершальний етап благоустрою присадибної ділянки, включає в себе створення садових архітектурних конструкцій: альтанки, альтанки, квітники, розарії, альпійські гірки. Більш детально дивіться в розділі “Альтанки, альтанки”.