Ландшафтний дизайн

Як Організувати Ландшафтний Дизайн На Невеликому Просторі?

Як організувати ландшафтний дизайн на невеликому просторі?

У вас невелика прибудинкова ділянка? Це не означає, що ви повинні себе обмежувати в рівні благоустрою свого двору. Багато домовласників сьогодні при покупці або будівництві свого житла, роблять вибір у бік більшої площі безпосередньо житлового будинку, з невеликою земельною ділянкою на задньому дворі.

Розчаровані відсутністю місця, деякі домовласники просто перестають думати, що вони можуть перетворити свій двір у щось комфортне та функціональне. Інші, зіткнувшись з компактним простором, погоджуються на прості рішення, тому що помилково вважають, що тільки значні фінансові вкладення дозволять перетворити обмежений простір на щось красиве і придатне для використання. Можемо з упевненістю сказати і ті і інші помиляються. На сьогоднішній день існує безліч різноманітних ідей для ландшафтних проектів на відносно не великих земельних ділянках.
Крихітний сад може бути функціональним, комфортним і прекрасним.

Ось кілька порад з благоустрою невеликих прибудинкових ділянок.

1. Проаналізуйте простір, який у вас є – стіни будинку, паркан по периметру, склад грунту і наявні дерева.
Отже, як ви інтегруєте форму і функцію для досягнення красивого, але корисного ландшафту? Подумайте спочатку, що лежить в основі структури і контуру простору – площина або горбистість? Грунт – родючий або скелястий? Ділянка – симетрична або асиметрична? Як ви можете ефективно використати цей простір?

Часто люди помиляються, думаючи про рослини в першу чергу. Так, звичайно, зелені насадження важливі, але багато домовласників і навіть професійні садівники починають з неправильного етапу благоустрою, думаючи про те, де вони можуть розмістити рослини, не розглянувши спочатку структуру цього простору. Більш важливо подумати про функціональність простору і про його «можливості», особливо на невеликих площах, де немає місця для помилок. Великі ділянки можуть вибачити набагато більше помилок ландшафтного дизайну, тому що є багато можливостей для «експериментів». Майте на увазі, що розгляд ландшафтної форми і функції передує плануванню висадки зелених насаджень, що не зменшує цінність рослин, а просто ставить їх в правильну послідовність.

2. Визначте функціональні зони своєї ділянки – як ви входите, виходите і проходите через свій двір?
Коли ви визначили особливості і властивості топографії вашій місцевості, ви зможете зрозуміти, як вони будуть визначати ландшафтний дизайн. Але спочатку ви повинні знати, як ваш будинок взаємодіє з прибудинковою територією, і як кожен куточок землі з’єднується з кордоном вашої ділянки. Де ростуть великі дерева? Чи є камені і джерела води, які необхідно враховувати? Де розташовані стежки, під’їзна доріжка, патіо або альтанка? Як вікна розташовані в вашому домі? Всі професійні ландшафтні проекти засновані на одному ключовому аспекті: русі. Цей рух розбито на три елементи: доступ, вихід і взаємодія – як ви входите в простір, пересуваєтеся в ньому і виходите з нього.

3. Заплануйте місця для відпочинку.
Причина, з якої це так важливо, полягає в тому, що кожен квадратний метр має вирішальне значення в невеликому просторі. Якщо у вас невелика ділянка, і ви хочете переконатися, в тому що плануєте зону відпочинку у правильному місці, щоб не відчувати себе обмеженим, коли ви прямуєте через нього, спочатку визначте свої маршрути руху через ділянку, потім подумайте про те, де ви хочете відпочити і поспілкуватися. Як тільки ви це визначите, ви можете скорегувати зону відпочинку з урахуванням положення сонця, тіні і сезону – як там буде навесні чи восени? Чи піду я туди взимку? Подумайте про те як ви може використовувати свій двір від сезону до сезону.

4. Оберіть відповідні матеріали – не економте на хорошій якості.
Тепер, коли ви ретельно вивчили топографію, особливості ділянки, зони руху і відпочинку, ви можете почати думати про матеріали, починаючи з малих архітектурних форм, таких як патіо і альтанки, і закінчуючи садовими меблями. Одним з багатьох переваг невеликого простору є те, що він дає можливість використовувати більш дорогі матеріали в меншій кількості.

5. Вибирайте рослини – пріоритет віддавайте вертикально-орієнтованим рослинам з легкістю обрізки.
І нарешті ми добираємося до рослин. Рослини – це те, що приносить життя в простір і радує не тільки наші очі, але і серце. У невеликих просторах ви обмежені по горизонталі, тому мислите вертикально, розглядаючи рослини розташовані поблизу огорожі. Оскільки ваш пейзаж буде рости вертикально, подумайте про включення лози на гратчасту огорожу. Для того щоб підтримувати свій двір охайним і комфортним, важливо оволодіти мистецтвом обрізки, тому знайдіть час, щоб навчитися робити це правильно і добре, або зверніться до послуг професійного садівника.

Садовий центр — Зелений двір
м. Херсон вул.між 18 и 19 Східной
(050) 318 50 34
(095) 644 55 77

м. Київ, Київська область, м. Житомир
м. Одеса, м. Запоріжжя

(050) 318 50 34

zeldvir.ua@gmail.com
viber: (050) 318 50 34