Ландшафтний дизайн

Які Рослини Висаджувати У Затіненому Саду.

Від деяких домовласників можна почути фразу – “У мене занадто багато тіні, я нічого не можу виростити у своєму саду!”. У цій статті ми опишемо кілька рекомендацій щодо озеленення вашого двору, навіть якщо він більшу частину світлового дня перебуває в тіні.

Найбільш поширеними рослинами в тінистих садах є хости, папороті та тисові чагарники. Тіньові рослини, особливо місцеві види, придатні для місцевих умов, є одним із найоптимальніших вибором. Тінисті рослини часто мають тонке листя з великою площею поверхні. Таким чином, вони адаптовано анатомічно для ефективного фотосинтезу при слабкому освітленні.

У той час як кожна рослина потребує світла, щоб рости і процвітати, необхідна кількість сонячного світла може змінюватися. За виконаних певних умов освітлення рослини можуть рости практично скрізь! Пам’ятайте священну аксіому садівництва – “Певна рослина, певне місце”.

При ландшафтному проектуванні фахівці ландшафтного дизайну із садового центру Зелений Двір проводять дослідження кожної ділянки. Ми створюємо тривимірну візуалізацію світлових патернів протягом усього року. Це допомагає у виборі рослин поряд з такими умовами, як якість ґрунту, якість води, якість троянди вітрів та взаємодія з комахами. При виборі рослин для ділянки домовласник повинен також враховувати тип освітлення, що є присутнім у саду протягом дня та протягом усього вегетаційного періоду.

Огляд умов освітлення в саду.

По-перше, визначте, чи розглядається область частково сонячної чи частково тіньової? Частково сонячна означає, що кількість сонячного світла триває між 4-6 годинами на день. Частково тіньова означає, що кількість сонячного світла триває 2-4 години сонця на день.

Тінь за визначенням – це нестача сонячного світла, але в садівництві це означає менше двох годин сонячного світла на день.
Місця світлих відтінків одержують частково відфільтроване сонце, наприклад, таке, що зустрічається під відкритими деревами під навісом, такими як медонос та береза, де постійно рухається сонце та тінь. Шукайте це під деревами з високими гілками або рідким листям. Ви можете побачити світлий відтінок, званий плямистим або переривчастим відтінком.

Проектування тінистого саду
Дерева, чагарники, багаторічники цвітуть лише кілька тижнів, але листя залишається на весь сезон. Рішення полягає в тому, щоб зосередитись на проектуванні з формою листа, кольором листа, висотою, текстурою рослини для висадки. Хоча багато квітів цвітуть навесні і на початку літа, чому б також не висадити рослини, які цвітуть в іншу пору року. Багаторічна ґрунтопокривна рослина (Гейхера ‘Осіння наречена’ цвіте восени, як і Воронець кистевидний. Воронець кистевидний — ідеальна рослина для дизайну невеликого саду! У крихітних садах або невеликих дворах розгляньте рослини, чиї рослини Форма більш архітектурно вертикальна, так що , ніж ширше.Крім того, зелений не єдиний колір для листя!Спробуйте сорти з пурпуровим або бордовим забарвленням в їх листі.

Ви можете звернутися до нас з питань  озеленення ділянки та ландшафтним дизайном , а також відвідати наш фірмовий магазин садового центру пн-нд з 8:30 до 18:00

Садовий центр — Зелений двір
м. Херсон вул. між 18 і 19 Східною
(050) 318 50 34
(095) 644 55 77