Удосконаліть свій ландшафтний дизайн із озелененням
Домовласники нерідко з часом втрачають інтерес до свого ландшафтного дизайну. Виконання «дворової роботи» відходить другого план, оскільки стрімкий темп сучасного життя захоплюють наш час і увагу. У кращому разі деякі домовласники вдаються до того, що ми називаємо «упорядкуванням ландшафту» — виконуючи лише основні завдання, необхідні підтримки зростання зелених насаджень.
Регулярне обслуговування ландшафту дуже важливо, оскільки підтримує ваше подвір’я в кращій своїй формі, сезон-сезон і рік-рік. Як і будь-яка інша форма мистецтва, ландшафтний дизайн пов’язаний з увагою, яку ми приділяємо йому, та інструментами, які ми використовуємо для його розвитку. Озеленення в ландшафтному дизайні – це рівновага між тим, що дає природа, і тим, чого ви хотіли б досягти у своєму ландшафті.
Перелічимо п’ять фундаментальних елементів в екосистемі будь-якого ландшафтного дизайну:
- Ґрунт – це місце, де всі поживні речовини та вода знаходяться та обробляються, щоб рослини могли використовувати ці ресурси для свого зростання.
- Клімат – кліматична зона стійкості рослин, яка допомагає садівникам визначити, які рослини можуть вижити протягом різних сезонів.
- Експозиція враховує, наскільки сонце та тінь впливають на наші рослини і що нам потрібно зробити, щоб захистити їх.
- Вода, без якої не може існувати саме життя. Скільки і як часто вашим рослинам потрібна вода, багато в чому визначається чотирма елементами екологічної системи описаними вище.
- Рослини, які потрібно знати і вивчати, щоб ви могли краще вибрати «правильні рослини для потрібних місць» у вашій екосистемі.
Цілком доречно, що ми закінчуємо список тим елементом, який більшість людей вважає першим. Як це не дивно, спочатку помилково вибирати рослини, тому що те, що буде успішним чи не успішним, визначатиметься іншими елементами вашої екосистеми. Натомість життєво важливо спочатку підготувати екосистему, а потім висаджувати рослини.
Як тільки ви зрозумієте екологічну систему вашого саду або заднього двору, ви зможете поглянути на рослини з екологічної точки зору і поставити правильні питання, такі як «чи вони належать до цієї системи і чи їх підтримуватиме довкілля?». Якщо відповідь «так», то ви знатимете, як підтримувати екологічну систему, щоб рослини та навколишнє середовище працювали разом.